Alates tagasihoidlikest algustest kuni globaalse elustiilibrändi staatuse saavutamiseni.

70 aastat disaini tipptaset tähistades on Laura Ashley üks maailma armastatumaid kodu- ja elustiilibrände. Selle teekond algas 1953. aastal, kui Laura ja Bernard Ashley hakkasid käsitsi kangast trükkima oma väikeses korteris Pimlicos, olles inspireeritud Naiste Instituudi näitusest V&A muuseumis.Rikkalikule disainipärandile ja traditsioonilistele väärtustele nagu kvaliteet ja originaalsus toetudes on Laura Ashley brändi hoolega kasvatatud, et see oleks sünonüüm ilu ja disainiga. Meie stiil on pidevalt arenev, et püsida eristuv ja inspireeriv, meenutades Briti maakohtade võluvat ilu ja ajatut rahu ja rahulikkuse meeleolu. Avasta lugu, kuidas Laura Ashley sai alguse...

1953

Lugu algab

Lugu algab, kui Laura ja Bernard Ashley hakkavad oma Londoni köögilaua peal tekstiile trükkima. Pärast 10 naela investeerimist ekraaniks kasutatavasse puitu, kangasse ja värvainetesse trükivad nad koos eristuvaid disaine, kasutades raamatukogust leitud raamatutest õpitud tehnikaid.

1954

Ashley Mountney Ltd

Ashley Mountney Ltd asutatakse. Bernard arendab oma esimese pideva trükkimise masina eesmärgiga müüa kangaid jardi kaupa. Tootmisse lähevad esimesed Laura Ashley tee rätikud.

1955

Old Burlington Streeti näituseruum

Old Burlington Streeti näituseruum avatakse 200 kontoga. Kogu tee rätikute kollektsioon tellitakse San Francisco ettevõtte poolt.

1957

Ashley'd kolivad

Ashley'd kolivad oma äri Kenti. Aianduspõlle edu tõttu hakatakse tootma tööpükse, mida müüakse tuhandetes. Eksport algab Euroopasse, USA-sse ja Austraaliasse.

1968

23 Pelham Street Londonis

23 Pelham Street Londonis avatakse. Algul pettumust valmistanud käibe tõttu paneb Bernard metroosse reklaami, kus on kujutatud nende noorimat tütart, Emmat. Kahe päeva jooksul suurenes külastajate arv märkimisväärselt.

1971

18-aastaselt

18-aastaselt nimetatakse Jane Ashley ettevõtte fotograafiks - tema fotograafia muutub brändi kuvandi sünonüümiks.

1972

Kuulus põõsasmarja logo

Kuulus põõsasmarja logo luuakse. Laura Ashley Pariisi pood avab oma uksed.

1977

Laura Ashley Ltd saab Kuninganna

Laura Ashley Ltd saab Kuninganna Ekspordisaavutuse auhinna. Ettevõtte 25. aastapäeva tähistatakse Hõbejuubeli balliga.

1981

Tutvustatakse esimest kataloogi

Tutvustatakse esimest kataloogi, "The Decorator Collection of Home Furnishings". Kataloog on 72 lehekülge pikk ja trükitud neljas keeles - inglise, prantsuse, saksa ja hollandi keeles. Trükitakse üle 50 000 eksemplari.

1985

Laura Ashley lahkub

Laura Ashley lahkub septembris. Kaotatakse ikoon. Laura Ashley Ltd viiakse börsile ja see ülemärgitakse 34 korda.

1988

Diana, Walesi printsess

Diana, Walesi printsess külastab Texplan'i, et toetada tehase avamist. Töötajad ja Walesi inimesed tähistavad tema kohalolekut.

2000

Laura Ashley veebileht käivitub

Laura Ashley veebileht käivitub, klientidel on esmakordselt võimalik internetis oste sooritada. Luuakse Laura Ashley arhiiv, mis esitleb brändi rikast pärandit ja tooteajaloo sügavust aastate jooksul.

2013

Laura Ashley tähistab 60 aastat

Laura Ashley tähistab 60 aastat äris palavalt armastatud Bloomsbury kollektsiooni taaselustamisega.

2021

Laura Ashley lugu jätkub

Laura Ashley lugu jätkub kasvava hulga brändipartneritega, kes arendavad edasi Laura Ashley elustiili. Laura Ashley teeb uhkelt koostööd NEXTiga, et taastutvustada kodukollektsiooni internetis ja Ühendkuningriigi poodides 2021. aasta kevadel.

2023

Sel aastal tähistab Laura Ashley uhkelt 70

Sel aastal tähistab Laura Ashley uhkelt 70 aastat pärandit. Süüvides sügavalt Laura Ashley arhiivi, on loodud 70. aastapäeva erikollektsioon selle verstaposti tähistamiseks.